Şehitler Haftası
12614 kez gösterim alındı.

Şehitler Haftası
 
Üst Başlıklar
İçerik oylama
 
 
 
 

ŞEHİTLER  ÖLMEZ

YEREL GÜNDEM, AVRASYA FORUM ve 40 civarındaki diğer kardeş web siteleriyle, Ülkemizde Internet yayıncılığının zirvesinde bulunan dinamik bir ekibin, genç Yayın Yönetmeni Yusuf İnan, bir ilke daha imzasını attı.

www.sehitlerolmez.com sitesini yaşama geçirdi. Halen bu site, bütün tahminleri aşan bir ziyaretçi akınına uğramış bulunuyor. Yurt içinden ve dışından, muazzam bir ilgi var. Bizler, Yazı Kurulu olarak, ziyaretçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Aziz milletimizin unutulduğu sanılan hasletlerinin ve manevi değerlerinin dipdiri ayakta olduğunu, dosta ve düşmana bu siteyle göstermiş bulunuyoruz.

Şehit kimdir , Gazi kime denir?

Şehit vatan, millet, Allah yolunda yaşamını feda eden insanlara denir. Müslümanlar şehitliğin Hz.Peygamber’e (s.a.v.) en yakın, yüce bir mertebe olduğunu bilirler. Bu inançladır ki; ana, babalar evlatlarını vatan hizmetine yolcu ederken “HAYDİ OĞLUM, HAYDİ GİT. YA GAZİ OL, YA ŞEHİT” derler.

Dünyamızı bir mucize portakal gibi görerek, dilim- dilim yutmaktan başka bir şey düşünmeyen emperyalistlerin buna aklı ermez. Ermediği için, metrekareye üç bin mermi yağdırdıkları Çanakkale Cephesinden, arkalarına bakmadan kaçıp gitmişlerdir. Ermediği için, Osmanlı’nın tabutundan bir Kurtuluş Savaşı mucizesinin nasıl olup da doğduğunu kavrayamamışlardır. Şayet kavrayabilmiş olsalardı,şimdilerde bile Sevr özlemiyle yanıp tutuşmazlardı.

Emperyalistler, cephe dönüşü “şehit olamadım” diye, hıçkıra hıçkıra ağlayan Kahraman Gazilerimizi de anlayamazlar. Onların bilip, anladıkları tek şey materyalizmdir. Para,para,para… Vatan, millet kavramları bunların konusu değildir. Gelsin petrol, gelsin doğalgaz, gelsin bor, gelsin throna… İnsanlığın çektiği ızdırap umurlarında bile değildir.

Yüreğimiz yanıyor!

Vatanımızın semaları yirmi yıldan beri “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” diye inim- inim inliyor. Bölücü terör örgütü ve onun değişik bir türevi olan Hizbullah, otuz binden fazla canımıza kıydı. Devletimizi, milletimizi 150 milyar Dolardan fazla ziyana soktu. Bizim yüreğimiz yanıyorken, sözde insan hakları savunucusu bazı kuruluşlar, halkımızla adeta alay ediyor. Safsatalarla gündemimizi işgal edip, hafızamızı köreltmeye çalışıyorlar.

Şehitlik ve Gazilik mukaddes kavramlardır.

Milletimiz Şehitleriyle doğar, Gazileriyle yaşar. Vatanımızın gerçek sahipleri onlardır. Bunu sözde bırakmamak gerekir. ŞEHİTLER ÖLMEZ sitesi bunun için kuruldu. Şehitlerimizin Ailelerini ve Gazilerimizi baş tacı yapmalıyız. Acılarını, sorunlarını hep birlikte paylaşmalı; haklarını hep birlikte savunmalıyız.

Dinimizde Şehitlik konusu çok net, çok açıktır.

buyuruyor. (Bakara Suresi, 154) (Al-i İmran Suresi, 169)

Yüce Allah (mealen); “Şehitler için öldü demeyin.Onlar diridirler”
Ebedi Başkomutanımız ATATÜRK’e 13 Eylül 1921’de kazandığımız Sakarya Zaferinin ardından, 19 Eylül günü TBMM. Tarafından Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesi verilmiştir. Cumhuriyetimizin iki Mareşali vardır; ATATÜRK ve Fevzi ÇAKMAK. Ancak, ATATÜRK Mareşallik rütbesini ön plana çıkarmazdı. İmzasını genellikle “Gazi” unvanıyla atardı.

Tüm Şehitlerimizi ve sonsuzluğa göç etmiş Kahraman Gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 
Kaynak: www.sehitlerolmez.com